Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мицкоски: Ако дојдеме на власт ќе обелодениме кој му помогна на Груевски да избега

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Економски магазин“ на прашање дали ќе го пречека со фанфари Никола Груевски на аеродромот ако неговата партија победи на избори и формира влада, одговори дека ќе истражи и ќе обелодени кој му помогнал на Груевски да избега од државата.

Мицкоски додаде дека во оваа држава има закони што мора да се почитуваат и оти секој што погрешил пред законот, без разлика дали е Груевски, Мицкоски или Заев, мора да одговара.