Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Каква е состојбата на патиштата?

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ:Намалена видливост поради појава на магла до 50 метри има на патниот правец Тетово- с. Гајре и Павлешници.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.