-2 C
Скопје
16. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија ТОП ВЕСТИ

Вечерва пронајдено детето што денеска се изгуби на кејот на Вардар

фото Centar.mk/Arhiva

Денеска (15.12.2019) по добиена пријава на телефонскиот број 192 од Р.С. од Скопје која пријавила дека околу 14 часот кај маркет во близина на кејот на реката Вардар го изгубила својот син Мартин (12), кој боледува од аутизам, веднаш се преземени мерки и активности од страна на полициски службеници за пронаоѓање на детето, дознава Centar.mk.

Во 16.30 часот од страна на единицата Алфа детето е пронајдено во близина на хотелот Хилтон и потоа предадено на мајката, велат информациите на Centar.mk.