Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Снегот доаѓа во Македонија: Детална прогноза на Meteocentar за деновите што следуваат

Денес пообилни врнежи ќе има во ноќните часови, кога ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер. Утре претпладне ќе се задржи облачно време со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат.

Прогноза за 15.12.2019
Минимална температура: -2°C до 7°C
Максимална температура: 10°С до 16°C
Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност.

Прогноза за 16.12.2019
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 9°C до 17°C
Сончево и потопло со мала до умерена облачност, по одделни котлини ќе се задржи облачно, магливо и постудено.

Прогноза за 17.12.2019
Минимална температура: -4°C до 4°C
Максимална температура: 8°C до 16°C
Сончево и потопло со мала до умерена облачност, по одделни котлини ќе се задржи облачно, магливо и постудено.