Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во домовите на двајца скопјани пронајдени кокаин и марихуана, поднесени се кривични пријави

Против 38 и 37-годишен скопјанец од селата Сарај и Глумово поднесена е кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

„На 4 декември во 7 часот, по претходно добиена судска наредба, полициските службеници од Единицата за недозволена трговија извршиле претрес во домот на Б.С.(37) при што бил пронајден кокаин. Истиот ден во 7:30 часот при извршен претрес со судска наредба во домот на Р.П.(38) била пронајдена и одземена марихуана и семки од марихуана“, информираат од полицијата.

Двете лица биле приведени и од Судија на претходна постапка одредена им е мерка притвор.