Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Апсења низ Скопје во врска со инцидентот кај Александар Палас

Петмина од лицата во кои беше пукано во хотелот Александар Палас во саботата вечерта се на распит, објави 24инфо.мк

во поливиската станица во Карпош, пишува Стандард повикувајќи се на извори од МВР.
Според нашите ифнроамции, двајца оштетени утрово дале исказ во полиција, додека пак се уште се трага по маскираните напаѓачи.
Како што велат изворите од МВР, дел од петмината кои се на распит во Карпош, а кои биле приведени со припадници на Единицата за брзо распоредување, испраќале и пораки дека полицијата била
виновна за престрелката, пренесе 24 инфо.