Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва прегазен пешак во Ново Лисиче

Вечерва е прегазен пешак во скопско Ново Лисиче, објави Сител.

Според информациите на телевизијата, повикувајќи се на изјави на очевидци пешакот бил тешко повреден и итно пренесен возило на Брзата помош.

Засега нема потврда од МВР за немилиот настан.

error: Соддржината е заштитена.