Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија во Македонија: Пронајден починат маж

Во полициската станица во Кичево вчера околу 18 часот било пријавено дека во месноста „Кошарани“ бил пронајден починат маж.

Полицијата информира дека се работи за 63-годишниот И.С. од Кичево.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.