Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Малолетник нападнат од своите соученици во средно училиште во Скопје

Вчера во 14:00 часот во СВР Скопје, 50-годишниот Ј.М. од Скопје пријавил дека околу 12:00 часот во двор од средно училиште во Скопје неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца негови соученици.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.