Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Данец со фалсификувани документи уапсен на Деве Баир

На граничниот премин Деве Баир во попладневните часови на 6 ноември бил уапсен 22-годишник од Данска под сомнение за сторено кривично дело фалсификување на исправа.

Тој бил предаден на полицајци од полициската станица во Крива Паланка за понатамошна постапка.