Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата му тропнала на врата – Уапсен млад скопјанец

Млад скопјанец приведен вчера од страна на македонската полиција.

Во 19 часот и 40 минути на улицата „Палмиро Тољати“ во Скопје полициски службеници на СВР Скопје го лишиле од слобода 25-годишното момче С.Б.

МВР информира дека момчето било уапсено поради тоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во тренд…