12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топол бран доаѓа во Македонија – метеоролозите со нови најави за времето

Следува период на претежно сончево време со дневни температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Прогноза за 14.10.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 23°С до 29°C
Сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 15.10.2019
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец

Прогноза за 16.10.2019
Минимална температура: 5°C до 14°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.