Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата лиши едно лице од слобода на Блаце

На 09.10.2019 во 13.00 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, на влез во РС. Македонија, полициски службеници го лишиле од слобода М.К.(37) од Р.Турција, бидејќи при извршената гранична контрола било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција со мерка „апси“, по барање на МВР-СМПС-Интерпол. М.К. бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Во тренд…