Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фросина Ременски пристигна во Кривичен, ќе и биде одземен пасошот

Потпретседателката на парламентот, Фросина Ременски, утрово пристигна во Кривичен суд и ќе треба да се произнесе пред судија на претходна постапка.

Вчера Обвинителството објави дека Ременски, како и неколку други физички лица, се нови осомничени во случајот „Рекет“.