Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Денеска обвинение за “Рекет”

Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска се очекува да поднесе обвинение за случајот “Рекет”, кој ја тресе земјава уште од средината на оваа година.

ОД вчера случајот беше проширен за нови пет лица, осомничени за перење на пари, измама и помагање во делото.

Меѓу новоосомничените се функционер, претседателката на Меѓународен сојуз, таткото на прво-осомничениот и други.

За претседателката на Меѓународниот сојуз, Јасна Мандиќ определен е домашен притвор.

Loading…


Во тренд…