Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силување во Скопје – силувано малолетно девојче

На 09.10.2019 во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на нејзиното момче, исто така малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во тренд…