Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Centar дознава: Во тешката сообраќајка на патот Штип – Кочани се судриле три возила, повредените се носеа со болнички

Во 15.00 часот во СВР Штип пријавено е дека на патот Штип- Кочани кај село Крупиште се случила сообраќајна незгода во која има повредени дознава Centar.mk.

Според првичните информации во незгодата учествувале три возила и биле повредени три лица кои со болнички биле пренесени во Клиничката болница Штип.

Засега немаме информации за состојбата на повредените.

Увидот е во тек, а сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, пред с.Крупиште-О.Карбинци, поради сообраќајната незгода, се одвива наизменично.

error: Соддржината е заштитена.