Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ВМРО ДПМНЕ го трга Никола Груевски од почесното претседателство

Експремиерот Никола Груевски нема да биде почесен лидер на ВМРО ДПМНЕ.

Партијата го укинува тој статус, информираше Христијан Мицкоски.

Сепак тоа не значи дека ВМРО ДПМНЕ се оградува од Никола Груевски појасни Мицкоски за ТВ 24.

Мицкоски рече и дека не е точна констатацијата дека поранешниот премиер Никола Груевски од Будимпешта се уште ја командува партијата.

Loading…


Во тренд…