Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Студено понеделничко утро – УХМР најавува нови промени на времето

Во текот на оваа недела времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд.

Повеќе врнежи ќе има денеска кон крајот на денот и во вторник кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има денеска, кон крајот на денот. Ќе дува умерен до засилен ветер од променлив правец.

Прогноза за 24.09.2019
Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 20°С до 26°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд . На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 25.09.2019
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Умерено облачно со слаб до умерен ветер од западен правец. На места ќе има услови за слаб дожд.

Прогноза за 26.09.2019
Минимална температура: 5°C до 14°C
Максимална температура: 22°C до 28°C
Променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Попладне ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи.

error: Соддржината е заштитена.