Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Рашковски под истрага за тендерот за радарскиот систем

фото Centar.mk

Јавното Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција информира дека веднаш по објавената аудио-снимка е отворен предмет по допрен гласи се постапува во врска со овој тендер.

Инаку во август надлежниот јавен обвинител што постапува по предметот до министерството за внатрешни работи издаде наредба за прибирање на севкупната документација за предметот, јавуваат од ЈОРМ.

Од таму наведуваат дека, наредена е и темелна анализа на документацијата, по што обвинителството ќе донесе мериторна јавнообвинителска одлука за понатамошниот тек на постапката.

Во меѓувреме кон овој предмет е споена и кривичната пријава поднесена од страна на политичка партија.

error: Соддржината е заштитена.