Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Уапсени пет лица во Скопје

Скопската вчера уапсила 5 луѓе кои биле фатени на дело со дрога.

35 минути по полноќ полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го привеле 48-годишниот Ј.А. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

Исто така во 11.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на булеварот „Гоце Делчев“, ги лишиле од слобода Е.Ж.(41), С.Р.(28), С.И.(41) и А.Ќ.(28), сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив биле пронајдени прашкаста материја и марихуана.

error: Соддржината е заштитена.