Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(ФОТО) Дали проф. Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО ДПМНЕ за нов обвинител?

Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство е во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, до нашата редакција се појави интересна фотографија која покренува многу прашања. – пренесува порталот Локално.

Имено на фотографијата се гледаат професорот на Правниот факултет, Гордан Калајџиев и некогашниот вицепремиер и близок соработник на Никола Груевски, Владимир Пешевски кои седат заедно.

Дали на средбата се зборувало за непроверената информација на Калајџиев кој тврдеше дека писмото на Катица Јанева од затворот во Шутка било пишувано на компјутер, по што се потврди дека тоа било само лажна вест? Или пак се зборувало за случајот на СЈО „Траекторија“ каде е осомничен и Пешевски, а благодарение на Кривичниот суд, кривичното дело застари, пишува Локално.

Целиот текст на Локално.

error: Соддржината е заштитена.