22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Направи Сам

Не фрлајте пари на скапи плочки – еве како најубаво и најевтино да ги обложите скалите

Брзо и лесно средете ги своите степеници, кога ќе ја завршите работата скалите ќе заблескаат.

Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и прескапо.

Во зависнот од тоа со што сакате да ги обложите степениците, дрво, камен или керамика, се движи и цената на материјалот. И ниту еден не е евтин.

А, да не зборуваме за тоа и дека вашиот мајстор прилично ќе ве чини.

На Јутјуб пронајдовме интересно видео кое би можело да ви спаси солидна сума пари, бидејќи оваа работа можете да ја завршите и сами.

Погледнете:

https://www.youtube.com/watch?v=SUgW5uLruHg