Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Еве како да ослободите запушен одвод со две состојки кои ги има во секоја кујна

Еве одличен трик за заштеда на енергија. Ако го направите овој едноставен трик, температурата во станот ќе ви биде поголема за три до пет степени Целзиусови. Но, само ако успеете да одолеете на една ситница.

Ако имате доста стаклени површини во станот или куќата, а немате пари за нова ПВЦ или алуминиумска дограма, овој едноставен трик ќе ви помогне за да заштедите на греење.

Се` што треба да направите е на стаклените површини да залепите фолија со воздушни меурчиња. Погледнете го видеото:

https://www.youtube.com/watch?v=iVgPP9Aq1Gs

спонзорирано: