Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тешко повреден мотоциклист на патот Градско-Велес

Шеесетишестгодишен мотоциклист од Велес е тешко повреден откако синоќа изгубил контрола над мотоциклот и паднал на регионалниот пат Градско-Велес.

Со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани од страна на лекар од Општата болница Велес. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Велес.