Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нападната медицинска сестра во поликлиниката Драчево

Нов напад на медицинско лице во Скопје. Во поликлиниката Драчево синоќа физички била нападната 60-годишна медицинска сестра. Како што соопшти МВР, напаѓачот е Ј.Г. (41).

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.