Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме во Македонија

Утре во северните делови ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика намалување на дневните температури.

Од петок во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 05.09.2019
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 26°С до 34°C
Сончево со мала до умерена облачност. УВ=7

Прогноза за 06.09.2019
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 25°C до 33°C
Умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6

Прогноза за 07.09.2019
Минимална температура: 9°C до 16°C
Максимална температура: 24°C до 31°C
Умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6