Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Уште еден пеколен ден е пред нас – Потоа следува пресврт со времето

Продолжува периодот на топло време. За време на викендот и во почетокот на идната недела во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, засилен ветер и грмежи.

Денеска сончевои топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 39 степени. УВ=8
Утре се очекува сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен во североисточните делови каде повремено ќе засилува. УВ=8

Прогноза за 24.08.2019
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 31°С до 38°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови претежно во планинските подрачја ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. УВ=8

Прогноза за 25.08.2019
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 30°C до 38°C
Претпладне сончево, попладне умерено облачно со локален пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 26.08.2019
Минимална температура: 12°C до 21°C
Максимална температура: 30°C до 37°C
Претпладне сончево, попладне умерено облачно со локален пороен дожд и грмежи. УВ=7