Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Акција на УЈП во моментов низ Чаир и Пластичарска – ова се деталите

Управата за јавни приходи во моментов спроведува поширока контролна акција за издавањето на фискалните сметки на т.н Пластичарска улица во Чаир, Скопје, дознава Centar.mk.

Контролите се по реакции од граѓаните и пријави, согласно Законот за регистрирање готовински плаќања и се спроведуваат на повеќе локации низ државата.

error: Соддржината е заштитена.