Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Камчев се повлече од директорското место во „Орка Холдинг“

Бизмисменот Орце Камчев се повлече од раководните позиции во неговата „Орка Холдинг“, покажуваат податоците од Централниот регистар објавени на 13.08.2019 година, пренесува „Слободен печат“.

На неговото место како директор и член на Извршен одбор на директори доаѓа Антонио Маринковски.

Од Неизвршниот одбор на директори се повлекуваат и мајката на Камчев, Ратка Куноска Камчева и Зорица Арсовска.

Во тренд…