Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во близина на Велес пронајдени 45 стебла марихуана

На 14.08.2019 од страна на полициските службеници од Отсекот за трговија сонедозволена дрога и оружје во м.в.„Шорка“, во непосредна близина на Велес, пронајдени се 45 стебла марихуана.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error: Соддржината е заштитена.