Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фатено лице за кое постои сомнение дека го подметнал пожарот во Зајас

Фото: Centar.mk

На 14.08.2019 во 10:50 ч. во Полициското одделение Зајас пријавено е дека во с.Зајас, во месноста Думовско маало настанал пожар, при што зафатена е сува трева и бандера, сопственост на ЕВН.

Пожарот е изгаснат од противпожарна единица од Кичево. По преземени соодветни мерки и активности, во ПО Зајас обезбеден е Р.З(67) од с.Зајас, осомничен дека го предизвикал пожарот, и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во тренд…