Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев “распали” по местачите: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и пе*ер да ја урнат Владата (видео)

Премиерот Зоран Заев со досега најжестока изјава околу местенката “Поткуп”.

– Шпекулациите кои што одат до таму, обидувајќи се да ме инволвира некој мене. Уште еднаш да напоменам, јас сум Зоран Заев, дојдов благодарение на гласот на граѓаните борејќи се за слобода, за демократија, за правна држава и за владеење на правото и за нормална земја. Јас сум борец-човек и ќе се борам за овие вредности, до крај, рече премиерот Зоран Заев.

„Секако Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден пе*ер да ја симнат оваа Влада од власт. Ќе се бориме до крај, а секој ќе си сноси одговорност“, рече Заев за „Рекет“.

видео 360 степени/јутјуб