Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се спакувала и заминала во Охрид – Скопјанка ја моли полицијата да и ја најде ќерката

Фото: Centar.mk

Мајка од Скопје ја пријавила ќерката дека заедно со момче заминала во Охрид.

Во 13,30 часот во Полициската станица Кисела Вода, 47-годишната Р.К. од Скопје, пријавила дека од домот заминала нејзината ќерка, 22-годишната А.Л.С.

Според мајката, ќерката е во Охрид заедно со Д.Т. од населбата Илинден.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.