Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Без вода делови на Центар

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради дефект на водоводна мрежа со пречник 3 цола на улицата Франклин Рузвелт бр. 32, без водоснабдување од 9 часот до завршување на интервенцијата ќе останат корисниците на потегот од булеварот Илинден до улицата Орце Николов во општина Центар.