8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Лажна вест е дека е уапсена познатата обвинителка на СЈО

Ова Јавно обвинителство категорично ги демантира написите на некои медиуми во кои се тврди дека обвинителката Лиле Стефанова е уапсена вчера.

Воедно апелираме до сите медиуми да не се објавуваат било какви информации, без претходно да бидат проверени, информираат од СЈО.

Претходно одредени медиуми ја споделија лажната вест.