Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Скопјанец заврши во болница со тешки повреди, со велосипедот удрил во бетонски столб

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди откако со велосипед удрил во бетонски столб и паднал.

Од МВР информираат дека се работи за 63-годишно лице од селото Марино.

Тој по несреќата бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје.