Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Викенд временска прогноза: Подгответе се за невреме

Утре попладне се уште ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд.

Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд.

Прогноза за 21.07.2019
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 29°С до 36°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. УВ=9

Прогноза за 22.07.2019
Минимална температура: 13°C до 20°C
Максимална температура: 30°C до 38°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ=9

Прогноза за 23.07.2019
Минимална температура: 14°C до 21°C
Максимална температура: 28°C до 37°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има повремена појава на краткотраен проен дожд и ќе дува умерен северен ветер, кој вдолж Повардарието ќе засилува. УВ=7