Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Утрово нова трагедија: Во тешка сообраќајка почина едно лице

фото Centar.mk/илустрација

Во 09.30 часот во селото Челопек, тетовско, се случила трагедија кога 56-годишниот С.И. од селото управувајќи „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, удрил во паркирано патничко возило.

По незгодата, С.И. бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, каде била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Во тренд…