Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Доста со хемија: Направете природно фрапе за детоксикација на вашето тело

Наместо на хемија, свртете се кон природен начин на исхрана.

Знаеме дека тешко се применуваат екстремни мерки кога исхраната е во прашање, но некои намирници навистина можат да направат чуда во вашето здравје.

Кога ќе дојде време за природно чистење на телото, еден оброк дневно заменете го до детоксикациско фрапе.

Еден од совршените намирници кои му прават добро на вашиот организам е секако ќељот.

Ќељот е зеленчук кој лекарите го препорачуваат кога пациентите имаат проблем со бубрезите.

Има антиоксиданси, витамини, минерали и др.

Фрапето со ќељ содржи, една шоља без корен, 1 јаболко, 1 свежа банана и половина шоља магдонос.

Сите состојки измиксајте ги во блендер се додека не се добие глатка смеса.

Ако смесата е прегуста, додајде малку вода.

Нема баш вчудоневидувачки вкус но сигурно е здраво.

Loading…


Во тренд…