Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прилично силен потрес предмалку почуствуван во југозападна Македонија – ова се првичните информации

Во 15 часот и 01 минута е почуствуван прилично силен потрес во југозападниот дел на Македонија.

Земјотресот е почуствуван во Охридско-преспанскиот регион, а според првичните информаици на ЕМСЦ потресот бил со епицентар во Албанија.

Првичните информации говорат дека потресот бил со јачина од 47 степени според рихтер, на 17 километри јужно од Корча, Албанија.

 

error: Соддржината е заштитена.