18 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: До среда невреме, а потоа голема промена

До среда во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Потоа во наредните денови ќе биде претежно сончево, од петок со умерен до засилен северен ветер.

Времето денес претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува умерен североисточен ветер. УВ=7

Прогноза за 26.06.2019
Минимална температура: 12°C до 19°C
Максимална температура: 26°С до 34°C
Пртепладне сончево, попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. УВ=7

Прогноза за 27.06.2019
Минимална температура: 11°C до 18°C
Максимална температура: 28°C до 36°C
Сончево со мала облачност и со слаб ветер од северен правец. УВ=8

Прогноза за 28.06.2019
Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 29°C до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. УВ=8