Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се огласи Заев за “метлата”: Промените продолжуваат во Владата и во кабинетот

Премиерот Заев вечерва рече дека промените во владата ќе се случат како што најави и самиот пред одреден период.

Пред нас е промена на министри, заменици министри и директори од извршната власт. Верувам дека примерот ќе го следат и локалните самоуправи. Како што реков, следуваат промени.

Ќе има промени и кај советниците и соработниците во кабинетот. Ги слушаме граѓаните и реагираме, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ24.