Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Јогурт диета: Брза диета со која ќе се решите од вишокот килограми

Јогурт диетата има само едно правило: секој ден да јадете обезмастен, обичен или овошен јогурт.

Можете да пиете кафе и чаеви, но внимавајте во додавањето засладувачи.

Со оваа диета ќе се решите од вишокот килограми, а резултатите ќе бидат видливи веќе првите неколку дена.

Краток план:

Доручек: Шолја кафе, чајна лажичка пченични трици и обезмастен јогурт.

Во текот на утрото: Обичен јогурт.

Ручек: Изберете една од двете опции:

1. Ориз со два домати полнети со печурки и обезмастено сирење.

2. Лосос со зеленчук или печен компир, салата со домати, пченка и грашок.