Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Топол бран ќе ја погоди Македонија

Утре ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Под влијание на топла воздушна маса од југ и натаму продолжува периодот на топло време, а особено топло се очекува од средината на наредната седмица.

Локално во попладневните часови ќе има краткотраен пороен дожд со грмежи и услови за изолирана појава на град.

Прогноза за 10.06.2019
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 25°С до 33°C

Сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. УВ=7

Прогноза за 11.06.2019
Минимална температура: 11°C до 18°C
Максимална температура: 26°C до 33°C

Сончево со мала до умерена облачност, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8

Прогноза за 12.06.2019
Минимална температура: 12°C до 19°C
Максимална температура: 27°C до 34°C

Сончево со мала до умерена облачност, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8