Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Сончево и топло време

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во крајните источни делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 16, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени. Вредноста на УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 13 до 30 степени.

Под влијание на топла воздушна маса од југ следува период на значително потопло време. Локално во попладневните часови ќе има краткотраен пороен дожд проследен со грмежи и услови за изолирана појава на град.

error: Соддржината е заштитена.