Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Без струја делови на Карпош

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека поради закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од улицата Париска и улицата Хелсинки во општина Карпош во периодот од 9 до 14 часот.