Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредна временска најава: Се враќа невремето во Македонија

Утре времето ќе биде претежно стабилно и суво, со услови за краткотраен дожд на северозапад. Од четврток попладне до петок до крајот на денот ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни.

Прогноза за 23.05.2019
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 21°С до 27°C
Сончево со умерена облачност. Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Врнежите ќе продолжат и во текот на ноќта.

Прогноза за 24.05.2019
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Променливо облачно со локален пороен дожд и појава на грмежи. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни.

Прогноза за 25.05.2019
Минимална температура: 5°C до 13°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.