Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме во Македонија – Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

Утре попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд, а во среда ќе биде стабилно и суво. Во четврток попладне и во петок повторно ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 22.05.2019
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 21°С до 28°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Прогноза за 23.05.2019
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 20°C до 27°C
Сончево со умерена облачност. Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 24.05.2019
Минимална температура: 8°C до 15°C
Максимална температура: 19°C до 26°C
Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи.