Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Видео поради кое ќе се гордеете: Зоран Заев, Бил Гејст, Антонио Гутереш – Среќен Ден на Европа

Моќно видео е објавено на профилот Твитер профилот на “Twiplomacy”, под наслов Среќен ден на Европа.

Во видеото по повод 9-ти мај – Денот на Европа се обраќаат важни личности од Светот, меѓу кои и премиерот Зоран Заев, како и првиот човек на ООН Антоонио Гутереш, познатиот милијардер и основач на една од најмоќните технолошки компании Мајкрософт Бил Гејтс, како и дузина други важни личности од светското општество.

Погледнете го: